• Ви знаходитесь тут:

Інтерактивна школа для батьків майбутніх першокласників "Сходинки до успіху"

Вступ до школи - один з критичних періодів в житті дитини. Початок навчання в першому класі – складний і відповідальний етап. Для дитини відбувається дуже багато змін. Нові умови життя та діяльності, нові контакти, нові стосунки, нові обов’язки. Змінюється соціальна позиція, змінюється соціальний інститут навчання і виховання, в якому навчальна діяльність стає провідною. Змінюється все життя дитини: усе підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам. Вступ до школи для багатьох дітей це - емоційно-стресова ситуація. Соціально-психологічна адаптація дітей до школи проходить по-різному і відбувається не одразу. Від того, як пройде адаптація на першому році навчання, багато в чому залежить працездатність і успішність в наступні роки.

Актуальність даної проблеми з кожним роком зростає, оскільки кількість дітей фізично і психологічно не готових до школи не зменшується, а навпаки збільшується. Надзвичайно велике місце в адаптації дитини до школи належить сім’ї.

З метою переорієнтування батьків на сучасні вимоги до навчання в початковій школі в умовах державного стандарту, нами була опрацьована ідея «школи» для батьків майбутніх першокласників. Дана форма взаємодії має на меті допомогу батькам у підготовці дитини до самостійного життя серед своїх однокласників у школі в період адаптаційного періоду. Психологічна підтримка дитини батьками – одна з основних і важливих умов позитивного адаптаційного періоду. Саме тому завдання батьків, в міру своїх сил і можливостей, намагатися підготувати дитину до школи – заздалегідь, щоб поліпшити їй подальше навчання та безболісно пройти період адаптації до школи.

Щоб дитина була розвинена, самостійна, ініціативна, а головне психологічно спокійна, необхідно допомагати їй як в дошкільні, так і в перші роки навчання у школі.

Реалізація ідеї здійснювалася засобами проектної діяльності (психолого-педагогічний проект).