Моніторинг -це засіб контролю за освітнім процесом, форма організації збору, зберігання, оброблення та розповсюдження інформації про діяльність педагогічного колективу ЗДО, що забезпечує безперервне стеження за станом освітньої роботи і прогнозування розвитку дошкільної освіти.

Метою моніторингу є – вивчення стану реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти, стану організації освітнього процесу в ЗДО.

На виконання Закону України «Про дошкільнуосвіту», Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція), програми «Дитина в дошкільніроки», річного плану ЗДО, з метою підвищення якості навчання та отримування даних про рівень розвитку дитини, виявлення знань, умінь,навичок дітей дошкільного віку регулярно проводяться моніторингові дослідження навчальних досягнень вихованців ЗДО за наступними освітніми напрямами:

-«Особистістьдитини»;

- «Дитина в соціумі»;

- «Дитина в природному довкіллі»;

- «Дитина в світі мистецтва»;

- «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» (логіко-математичний розвиток);

- «Гра дитини»;

- «Мовлення дитини».

Для проведення перевірки знань дітей в ЗДО використовуються моніторингові завдання з методичного посібника «Моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно з базовим компонентом дошкільної освіти», які максимально враховують особливості та можливості дітей, забезпечують для них адекватне розуміння змісту запропонованих завдань, базуються на вже накопиченому дитиною досвіді. Результати моніторингового обстеження кожної дитини фіксуються у відповідній таблиці. Моніторингове дослідження проводиться на основі наступних принципів: комплексний підхід, цілісний, системний аналіз. Перевірка знань дітей здійснюється у відповідності з вимогами: спокійна, сприятлива обстановка, у вільний час, з підгрупами дітей (3-4 особи) або окремо з кожною дитиною, ретельно продумана організація роботи на цей період, питання до дітей, дидактичний матеріал, спілкування з дітьми організовується так, що кожна дитина має можливість показати свої знання.

Моніторинг досягнень дітей проводиться в три етапи:

І етап - початок навчального року (вересень)

ІІ етап - середина навчального року (січень)

ІІІ етап - кінець навчального року (травень)

У зв'язку з воєнною агресією росії проти України, дистанційним навчанням, пропонуємо Вам самостійно ознайомитися, що Ваша дитина повинна знати та вміти на початок навчального року. Дивитися за напрямками.

/Files/images/Опитувальник для батьків Дистанційна освіта.jpg /Files/images/Анкета Дистанційна освіта.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 165

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.