Забезпечення питного режиму дітей в умовах дошкільного закладу

Забезпечення питного режиму дітей - важлива складова розвитку та збереження здоров'я дитини!

Згідно рекомендацій Міністерства охорони здоров'я України (https://moz.gov.ua/article/health/skilki-vodi-treba-piti-doroslim-i-ditjam), орієнтовні норми споживання рідини для дітей становлять:

діти від 1 до 4 років - 2-4 склянки

діти від 4 до 8 років - 5 склянок

Забезпечення питного режиму в дошкільному закладі проводиться згідно"Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах", затвердженої наказом МОН і МОЗ України від 17.04.2006 р., п.1.5:для організації оптимального питного режиму потрібно забезпечити дітей водою за індивідуальною потребою. кип'ячену воду дають після охолодження до кімнатної температури. Її зберігають у добре вимитому посуді і міняють не рідше ніж 1 раз на добу.

Дітям, як і дорослим, треба пити не за графіком, а орієнтуючись на почуття спраги. Водночас дітям треба нагадувати про пиття, бо вони погано розрізняють сигнали тіла про спрагу і більш ризикують наразитися на зневоднення.

Вихователі ретельно слідкують за дотриманням питного режиму: кип'ячена вода отримується на харчоблоці в чистий промаркований посуд, охолоджується до кімнатної температури; впродовж дня діти мають змогу пити воду за потребою або після нагадування, наприкінці дня посуд ретельно миється.